Sri Lanka


Sri Lanka - rohelise tee ja vürtside kuningriik

Sri Lanka / Colombo

Sri LankaleTallinnast läbi Istanbuli lennufirma Turkish Airlines 18.12.2017 kuni 31.03.2018
Lennud toimuvad esmaspäeviti, kestvusega 12 päeva

Lennud väljuvad:
Tallinn -Columbo 18:10-15:25
Columbo-Tallinn  21:25-13:05
Lend toimub ümberistumisega Istanbulis ja vahemaandumisega Maldiividel

Reisid toimuvad:
detsember: 18.12, 25.12 aastavahetus!
jaanuar: 01.01; 08.01; 15.01; 22.01, 29.01
veebruar: 05.02; 12.02; 19.02, 26.02;
märts : 05.03, 12.03, 19.03

Kõik hinnad olenevad konkreetsest väljumisest ja on kuupäeviti erinevad.

C NEGOMBO 2*  söökideta hind al. 1015.-
CLUB KOGGALA VILLAGE 2* hommikusöögiga hind al. 999.-
KOGGALA BEACH 3* hommikusöögiga hind al. 1065.-
ROY VILLA 2*  hommikusöögiga hind al. 1165.-
LANKA SUPERCORALS 3* hommikusöögiga hind al. 1189.-
THE LONG BEACH RESORT 3* hommikusöögiga hind al. 1259.-
HIBISCUS BEACH 2* hommikusöögiga hind al. 1275.-
COCO ROYAL BEACH 3* hommikusöögiga hind al. 1285.-
AVENRA BEACH 3* hommikusöögiga hind al. 1339.-
GOLDI SANDS 3* h.- ja õhtusöökidega hind al. 1365.-
CITRUS HIKKADUWA 3* hommikusöögiga hind al. 1379.- 
HERITANCE AHUNGALLA 5* hommikusöögiga hind al. 1409.-
TURYAA KALUTARA 5* hommikusöögiga hind al. 1379.-
SURIYA LUXURY RESORT 4* hommikusöögiga hind al. 1399.-
CALAMANDER UNAWATUNA BEACH RESORT 4* hommikusöögiga al. 1425.-
CITRUS WASKADUWA 5* hommikusöögiga hind al. 1445.-
CLUB PALM BAY 4* kõik hinnas hind al. 1469.-
MERMAID HOTEL & CLUB 3* hommiku- ja õhtuslöök hind al. 1475.-
EDEN RESORT & SPA 5* hommikusöögiga hind al.1529.-
ANANTAYA RESORT & SPA 4* (Chilaw) hommikusöögiga al. 1535.-
PANDANUS BEACH RESORT & SPA 4* h- ja õhtusöökidega al. 1539.-
CENTARA CEYSANDS RESORT & SPA 4* hommikusöögiga al. 1555.-
HERITANCE NEGOMBO 5* hommikusöögiga hind al. 1965.-

Ekskursioonid lisatasu eest:
- Sigiriya kaljukindlus ja Dambulla
- Galle linn ja Balapitiya jõgi
- Jõesafari
- Pinnawela elevantide lastekodu
- Colombo linnaekskursioon
- Udawalawe rahvuspark
- Yala rahvuspark

 

Täpsem info  kuupäevade ja hotelli saadavuse kohta info@baltictravel.ee ja tel. 565 644 28

Lühitutvustus
Pindala – 65 600 ruutkilomeetrit
Rahvaarv – üle 21 miljoni (2016.a.)
Pealinnad: Sri Jayewardenepura Kotte (halduspealinn), Colombo (äripealinn)
Rahaühik – Sri Lanka ruupia

Rahvusköök
Kottu – praetud aedviljade, erinevate vürtside ja juustu või kanaliha segu.
Lamprais – banaanilehtedes küpsetatud riis liha ja aedviljadega.
Kiribath – puding kookospiimas keedetud riisist.
Roti – kookoslaastudest, jahust ja veest küpsetatud leib.
Kavum – riisijahust ja kookosesiirupist valmistatud pirukad.
Aggala – pruunistatud jahust ja siirupist pallid vähese pipraga.
Arrack – kookospalmi õiemahlast valmistatud alkoholijook.

Majutusinfo
Sri Lanka puhkuseks mõeldud hotellid asuvad saare läänerannikul, parimate randade läheduses. Väga hästi väljaarendatud kuurorte on vähe – enamasti korraldavad kogu meelelahutuse ja teenused hotellid ise. Mõned paiknevad linnade läheduses. Sri Lanka hotellides võib tellida eri tüüpi toitlustust - hommikusöögist kuni "kõik hinnas" toitlustuseni. Valdavad on peene liivaga rannad (kuigi on ka mõned kaljused), kus ei saa tellida lamamistooli ega päevavarju (neid, nagu ka käterätikuid, jagatakse hotelli basseini juures).

Sri Lanka lääneosa

35 km kaugusel Colombo rahvusvahelisest lennujaamast ja 3 km kaugusel ookeani rannikust asuv Marawila lausa õhkab rahu. Pidevalt kärarikka Negomboga võrreldes, kus on palju baare, kauplusi ja restorane, pakub Marawila palju võimalusi rahulikuks puhkuseks. Lisaks sellele pole siin veel nii palju suuri hotelle ja seepärast on enamik puhke- ja majutusteenuseid hubased, odavad ja looduslähedased. Marawila suurimaks eeliseks on pikad, kuldsed, palmidega ääristatud ja puhtad rannad.

Waikkal
on lärmaka Negombo läheduses asuv rahulik ja maaliline kuurort lennujaamast 18 km kaugusel. See vaikne ja turistide poolt harvem külastatav maanurk on suurepärane valik neile, kes soovivad rahulikku rannapuhkust veeta. Waikkal on tuntud pikkade ja laiade randade poolest. Teisest küljest meeldib see koht loodusesõpradele. Kuurordi ümbruses võib näha 90 linnu- ja 50 troopiliste liblikate liiki. Siin kasvavad jõekallastel ühtainsat liiki palmid. Veega seotud meelelahutuse armastajad leiavad Waikkalist mitmesuguseid sukeldumisteenuseid ning saavad Maha jõel kanuusõitu teha. Peatudes kuurordis, käige kindlasti ära kohalikul turul, kus puutute kokku kohalike inimeste kultuuri ja traditsioonidega. 

Negombo on lennujaamale kõige lähemal asuv elav linn. Lennukite maandumisrada kulgeb Negombo laguuni kõrval ja seepärast võtab linn saabuvad turistid vastu esimesena. Kuigi turism on linna majandusele eluliselt tähtis, mängib siin olulist rolli ka kalandus. Seetõttu tasub Negombos kindlasti maitsta värsket tuunikala-, hai-, krabi-, merivähiliha ja muid mereande. Räägitakse, et Negombo krevetid on parimad kogu Sri Lankal. Kuurordis võite külastada mitmeid kohalikke baare ja käsitööpoekesi, imetleda ajaloolisi hooneid. Linn oli kunagi peamiseks kaneeli väljaveosadamaks, seetõttu kujutab enamik hooneid, sealhulgas ka XVII sajandi Hollandi fordi väravad ja vanad kristlikud kirikud, endast Hollandi ja Portugali kultuuripärandi mälestusmärke. Peene liivaga kaetud randadel pakutakse laia valikut veespordialast meelelahutust. Negombo on Sri Lanka värav, kust tasubki selle troopikasaarega tutvumist alustada.

Sri Lanka India ookeani vääriskivi.

Sri Lanka tähendab tõlkes „õnnistatud maa“. Seda, 2500 aastat vana India ookeani saart nimetavad eurooplased maapealseks paradiisiks. Pindalalt sarnaneb Sri Lanka saar Leedule. Ühtedele meenutab selle kuju pirni, teistele pärlit, kolmandatele hiiglaslikku India poolsaarelt kukkunud pisarat.
Ekvaatori läheduses asuval Sri Lankal ei teata, mis tähendab neli aastaaega, ning nii öö kui päev kestavad aastaringselt umbes kaksteist tundi. Aasta jaguneb siin kuivaks ja vihmaseks perioodiks. Sri Lanka kliima on troopiline. Keskmine õhutemperatuur on aastaringselt ligikaudu 28 – 30 soojakraadi. Öösel on temperatuur 4 – 7 kraadi madalam.
Kõige külmem kuu Sri Lankal on jaanuar ning kõige palavam on mai, mis sageli tähistab ka suvehooaja algust. Vihmaperioodi algus ja lõpp on seotud India ookeanilt ja Bengali lahelt puhuvate mussoonidega. Sri Lanka keskosas paiknevad mäed püüavad pilved kinni ja seepärast on kõige vihmasem mäestikes ja saare edelaosas. Detsembrist märtsini puhuvad mussoonid kirdest, tuues Bengali lahelt niiskust maa teisele küljele.
Eksootiline Sri Lanka tõmbab turiste ligi maastikuvaadete mitmekesisusega. Siin võib kohata nii 2,5 km kõrgusi mägesid kui laiu viljakaid tasandikke, mis vahelduvad rohtlate ja lõputute džunglitega ning maailma kauneimate liivarandadega, mida uhub rahulik ja soe India ookean.
Saare loomariik on samuti rikas ja mitmekesine. Kohalikud elavad harmoonias loodusega. Saart võib nimetada suureks looduskaitsealaks, kuna jahipidamine on siin keelatud. Sri Lankal elutsevad mitte ainult elevandid, vaid ka leopardid, metskassid, šaakalid, viis liiki ahve ja isegi Tseiloni karud. Siin võib kohata krokodille, varaane, mitmesuguseid sisalikke ja madusid ning sulelisi – papagoisid, paabulinde, ja kurgesid.
Saare elanikud on väga sõbralikud ja naeratavad. 75 protsenti neist on singalid, 18 protsenti – tamilid. Viimased elavad peamiselt riigi põhjaosas ja mägises keskosas, nad on vaoshoitud, töökad ja väärikad. Singali naist on tamili naisterahvast kerge eristada. Abielus tamili naised märgistavad lauba kahe punase täpiga, mis sümboliseerivad meest ja naist. Vallalise naise laubal on üks must täpp. Tamili naised kannavad tavaliselt ninas rõngast, singalitele on selline kaunistus mitteomane. Samuti näeb neid harva täpiga laubal ja isegi, kui nad selle joonistavad, siis lihtsalt enda ilustamiseks.
Vääriskivid on Sri Lankal väga levinud. Tuntuimateks on õnnetoov Sri Lanka safiir ja rubiin. Saarel kaevandatakse ka poolvääriskive: kassisilm, topaas, tsirkoon, ametüst, akvamariin. Briti krooni suurim safiir kaaluga üle 400 karaadi on leitud Sri Lanka riisipõllult Ratnapura lähedalt. Keskajast peale tegelevad saarel juveliiritöö ja vääriskivikaubandusega maurid. Ärge imestage, kui otse hotelli territooriumi taga ootavad teid naeratavad kaupmehed. Nad pakuvad madalakvaliteedilisi ehteid, puitnikerdisi, särke, vürtse. Kui otsustate neilt midagi osta, ärge unustage kaubelda, kuna nad küsivad mitu korda kõrgemat hinda. Kvaliteetset kaupa on parem otsida käsitöökodadest.
Maa peamiseks vürtsiks on kaneel, mis on saare kuulsaks teinud. Praegusel ajal võib vürtstaimeaedades näha muskaatpähklipuid, ingverit, kardemoni, vanilli, nelki ja piprapuid. Istandusmajanduse alusepanijateks Sri Lankal on portugallased. Enim huvitasid neid vürtsid, eriti kaneel. Portugallased mõistsid, et pideval kaneelipuude raiumisel lõppevad tihnikud ükskord otsa ning seetõttu hakkasid neid spetsiaalselt kasvatama. Hollandlased, kes vallutasid saare pärast portugallasi, hakkasid sellel kohvi kasvatama. Mägede edelanõlvadel kasvanud troopilised metsad hävitati kohviistanduste rajamiseks. Sri Lankast oleks võinud saada kohvisaar, kuid XIX sajandi lõpus hävitas kohviistandused seenhaiguse epideemia. Seejärel hakati kasvatama teed. 
Tee on Sri Lanka roheline briljant, mida hakkasid saarel kasvatama inglise kolonisaatorid. Tee jaoks on vajalik niiske pinnas ja jahedam kliima. Sellised on tingimused mägedes. Parimaks teesordiks loetakse Broken Orange Pekoe Fannings (BOPF). Tee ekspordilt jääb Sri Lanka alla ainult Indiale. Sri Lanka tüüpiliseks maastikupildiks ongi teeistanduseks muudetud mägine ala
.Antud pakkumised on reisikorraldajate Aurinko, Teztour, Kidy Tours, Mouzenidis Travel, Novatours ja Travel Dreams reisid. Baltic Travel Reisid Oü on reisikorraldajate lepinguline partner.
NB! Broneeringute eest tasumisel, muutmisel ja tühistamisel kehtivad reisikorraldaja reisitingimused.