Malta


Elegantne tänapäev ajaloo tiivasahinas

Reisid toimuvad: 01.06 - 29.06.2018 ( 7 ööd)

Lennufirma Smartlynx, lennuaeg u 4t 15 min.

Sooduspakkumise hinnanäide ühele inimesele kahekohalises toas nädalasel reisil
Kõik hinnad olenevad konkreetsest väljumisest ja on kuupäeviti erinevad.

Hind alates:
Mavina Holiday Complex 3*, söökideta al 349.-
San Pawl 3*, hommikuöökidega al 435.-
Luna Holiday Complex 3*, söökideta al 449.-
Porto Azzuro Aparthotel 3*, hommikusöökidega al 459.-
Sunflower 3*, hommikusöökidaga al 459.-
Relax Inn 3*-, söökideta al 495.-
White Dolphin Holiday Complex 3*-, söökideta al 505.-
Euroclub 3*, hommikusöökidega al 525.-
Santana 4*, hommikusöök, al 525.-
The Soreda 4*-, hommiku- ja õhtusöökidega al 539.-
be.Hotel 4*, söökideta al 565.-
Qawra Palace 4*, hommikusöök al.575.-
Alexandra 3*, hommikusöökidega al.585.-
Ramla Bay 4*, hommikusöökidega al 589.-
Paradise Bay Resort 4*, hommikusöökidega al 619.-
Dolmen Resort 4*, hommikusöök al.649.-
The Distric 3*, söökideta al 655.-
Sunny Coast Resort & Spa 4*, söökideta al 685.-
Seashells Resort at Suncrest 4*, hommikusöök al 695.-
Mellieha Bay 4*, hommiku- ja õhtusöök al 759.-
Valentina 3*, hommikuöökidega al 795.

Valikus palju erinevaid 2*, 3* 4* 5* hotelle

Küsi täpsemat infot konkreetse väljumise kohta meie reisikonsultandilt tel. 565 644 28 või info@baltictravel.ee

Hinnad sisaldavad:

- edasi-tagasi lennupileteid algusega Tallinnast
- lennujaama transfeerid sihtkohas
- majutust valitud hotellis vastavalt paketile

- reisiesindaja teenuseid

 

Malta on saar, kus saavad kokku vahemerelise rannapuhkuse ja euroopaliku linnapuhkuse paremad pooled. Ajaloolised vaatamisväärsused ja vilgas ööelu, külluslikud kultuurielamused ja ostuvõimalused - väiksele Maltale mahub palju!
Malta on justkui Vahemeremaade kultuuride sulatuskatel, kus võib kohata tuttavlikku nii siit kui sealt.

Malta kristallikirkad veed kutsuvad sukelduma ja snorkeldama ning vahelduv loodusmaastik matkaradadele. Valletta linn on Johanniitide Ordu poolt rajatud barokne meistriteos, mis kuulub UNESCO kultuuripärandi nimekirja. Linna kitsad tänavad on ääristatud mitmete põnevate ajalooliste mälestusmärkide ja kunstiteostega.

Malta hotellidest on lühike maa saare kaljustele randadele, kus päikesevõttu ja ujumist saab nautida hilissügiseni. Hotellid paiknevad heatasemeliste restoranide  ja vilka ööelu poolest tuntud trendikas St. Juliansis või selle naabruses asuvas elavaloomulises Sliemas  - mõlemad asuvad vaid alla viie kilomeetri kaugusel Malta pealinnast Valletta. Päikest saate Maltalnautida ka mereveebasseinides ja saare põhjaosa liivarandel Mellieha Bays, kus leiate mitmeid just peredele sobivaid hotelle.

Malta eelised

+ Mitmekülgsed aktiivse puhkuse võimalused ja Euroopa kirkaima veega sukeldumiskohad
+ Rohkelt põnevaid ajaloolisi vaatamisväärsusi
+ Lühikesed vahemaad ja head võimalused sisseostudeks
+ Trendikas ööelu

MALTA VAATAMISVÄÄRSUSED

Valleta

15.saj alguses Maltale saabunud Johanniitide Ordu pani aluse saare õitsengule arendades hoogsalt kohalikku kaubandust ja äritegevust. Türklaste rünnakute kaitseks ehitati kindluslinn Valleta. Ordu Suurmeistri J.P. de Valette järgi nime saanud linn on ehitatud džentelmenidelt džentelmenidele, sest Euroopa parimatest peredest pärit ordurüütlid lubasid endale ka parimatest parimate meistrite teenuseid. Sellest annavad tunnistust uhked kindlused ja paleed ning lugematutesse muuseumitesse ja kirikutesse kogutud arvukad kunstiväärtused. Näiteks püha Johannese katedraalis paiknev kuulsa Itaalia kunstniku Caravaggio maal Ristija Johannese hukkamisest. Kunagises Suurmeistri palees asub tänapäeval Malta Presidendi Kantselei. Valletta kitsastel tänavatel leidub rohkelt käsitöö-, antiik- ja ehtekauplusi, peatänavaile (Republic Street ja Merchants Street) on aga koondunud hulgaliselt põnevaid butiike.

Gozo
Gozo on Malta järel suuruselt teine saar, mida tuntakse ka Kalypso nime all. Homerose „Odüsseia" jutustab Odüsseuse 7-aastasest vangistusest nümf Kalypso juures, mis olevat aset leidnud just nimelt sellel saarel, Ramla Bay äärses liivakoopas.
Gozo erineb Maltast nii maastiku kui elurütmi poolest, olles rohelisem ja rahulikum. Saare künklik maastik ja muljetavaldav rannajoon meelitavad retkedele kaljustesse lahesoppidesse ning punase liivaga randadele, samuti purjetama, sukelduma või kalastama. Gozot peetakse üheks Vahemere parimaks sukeldumiskohaks. Saarel on hulgaliselt nii ajaloolisi kui looduslikke vaatamisväärsusi. Kõik teed viivad Gozo pealinna Victoriasse, mida kohalikud kutsuvad ajaloolise nimega Rabat. Linna ümbritsev kindlus Cittadella kerkib järsult kaljusest pinnasest ning seda on näha igast saare punktist. Mõnus on linnakese kitsastel tänavatel jalutada või peaväljakul jalgu puhata ning saareelanike igapäevaseid toimetusi jälgida.

Blue Grotto
Samanimelise Kapri saare groti järgi nime saanud merekoopad paiknevad Malta edelosas. Merelainete poolt rannakaljudesse uuristatud koopiad on kokku 6, kuid Malta kroonijuveelide hulka kuuluv Blue Grotto ehk helesinine grott on neist kõige suurem ja imposantsem. Siinse merevee muudab koobaltsiniseks valge liivaga merepõhi, milles kumavad luminestsents - toonides korallid. Koopaseinad aga küütlevad erinevatest mineraalidest tingituna oranžides, lillades ja rohelistes varjundites. Laevad sisenevad looduslikku merekoopasse ülikõrge kaljuvõlvi alt. Tihti on sellel kaljusel rannikualal lained nii kõrged, et laevaga sinna ei pääsegi.

Mdina
Malta ajalooline pealinn Mdina kõrgub mäetipus, otse saare südames. Arvatavasti u 1000 a e Kr foiniiklaste poolt rajatud linna nimi pärineb araablastelt (Medina), kuigi erinevatel ajastutel on nimesid olnud teisigi. Kõige paremini iseloomustab seda aristokraatlikku linna ehk keskaegne nimetus Citta' Notabile ehk aadlilinn. Alates 12-st sajandist resideerisid siin Normanni, Sitsiilia ja Hispaania aadlipered ja nende järeltulijad. Keskaegse Mdina kitsastel tänavatel jalutades võib imetleda saare parimaid romaani ja barokkarhitektuuri näiteid. Külastamisväärne on 11. sajandil ehitatud ja pärast purustavat maavärinat 17. saj lõpus taas ülesehitatud Katedraal ning keskaegne Palazzo Falzon. Bastionist avaneb suurepärane panoraamvaade pea kogu Malta saarele. Mdina on justkui ajamasin, mis meid möödunud epohhidesse tagasi viib. Mdina on tuntud ka Vaikse linna nime all, sest õhtuhämaruses tänavavalgustuse süttides jääb linn inimtühjaks.

Malta ja Gozo megaliit-templid
UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluvad kivitemplid on palju vanemad kui Egiptuse püramiidid või Stonehenge kivirahnud Lõuna-Inglismaal. Malta ja Gozo saarel on kokku 7 eelajaloolist templit. Vanim tempel on Gozo saarel paiknev Ggantija templikompleks, mis pärineb pronksiajast, u 3600 a e Kr. Kahest templist koosneva kompleksi nimi tuleneb müüdist, mille kohaselt olevat hiiglaslikest kivirahnudest e megaliitidest ehitatud hooned püstitatud gigantide poolt. Ja on ka põhjust, sest paiguti ulatuvad templimüürid kuni 6 m kõrgusele.
Malta saarel paiknev Hagar Qim' i tempel on unikaalne arhitektuuriline meistriteos, dekoreeritud vulkaanilisest klaasist ja ränikivist nikerdatud jumalannade ja loomade kujutistega.

Rahvaarv ja vahemaad Valettast

Malta 400 000 elanikku
Valletta u. 9 000 elanikku

Sliema 5 km
St. Julians 8 km
Mellieha u. 30 km
Malta-Gozon saar  8 km, laevaga u 30 min
Malta saare laius on 14,5 km ja pikkus 27 km

REISIDOKUMENDID JA RIIKI SISENEMINE

Maltale reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Saab reisida nii kehtiva passi kui isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Eesti halli välismaalase passi omanikele on Malta viisavaba juhul , kui neil on olemas elamisluba Eestis. Viisata reisimise õigus on kõikidesse Schengeni liikmesriikidesse kuni 90 päeva kuue kuu jooksul alates esimesest Schengeni ruumi sisenemisest. Vajalikud dokumendid on:
- pass, KEHTIV VÄHEMALT 3 KUUD PÄRAST REISI
- Eesti elamisluba(originaal), KEHTIV VÄHEMALT 3 KUUD PÄRAST REISI
- edasi- tagasi piletite broneering
- tervisekindlustus kogu reisi perioodiks
- piisavate rahaliste vahendite olemasolu kogu reisi perioodiks
- soovitav kinnitus majutuse olemasolu kohta

HEA TEADA

Elekter
240 V. Pistikupesad on erinevad Eestis kasutatavatest, adaptereid saab laenutada hotellidest või osta supermarketitest.

Antud pakkumised on reisikorraldajate Aurinko, Teztour, Kidy Tours, Mouzenidis Travel, Novatours ja Travel Dreams reisid. Baltic Travel Reisid Oü on reisikorraldajate lepinguline partner.
NB! Broneeringute eest tasumisel, muutmisel ja tühistamisel kehtivad reisikorraldaja reisitingimused.