INDIA


Riik täis lõputuid  vastuolusid. Kusagil mujal pole kontrastid nii suured - vaesus nii vaene, rikkus nii hiilgav, vaimuküllus nii pillav, räpasus nii räige.

Riigiinfo:

Pealinn: New Delhi
Rahvaarv: umbes miljard
Religioon: 83% hindud, 11 % moslemid, 2,5 % kristlased, 2% sikhid, 1,5 % budistid.
Raha: ruupia.

AASTAVAHETUS REIS  INDIAS - GOA!


Otselend Tallinnast toimub 29.12.2016 - 07.01.2017 (kestvus 9 ööd)

Hinnad alates:
Jarr's Renton Manor 2* (Põhja-Goa) hommikusöögiga 829.-
Villa Agusta 2* (Põhja-Goa) hommikusöögiga 875.-
Ticlo Resorts 2* (Põhja-Goa) hommikusöögiga 879.-
Carina Beach Resort 2*- (Lõuna-Goa) hommikusöögiga 895.-
Prazeres Resort 2*+ (Põhja-Goa) hommikusöögiga 909.-
Vila Goesa 3* (Põhja-Goa)  hommikusöögiga 1199.-
Adamo The Bellus 4* (Põhja-Goa) hommikusöögiga 1255.-
Hyatt Place 4* (Põhja-Goa) hommikusöögiga 1469.-
Double Tree 4* (Põhja-Goa) hommikusöögiga 1485.-
Whispering Palms Beach Resort 4*- (Põhja-Goa) kõik hinnas 1629.-
.... ja palju teisi hotelle.

Goa- ehe ja vahetu

Läänelikum ja samas on Goa ikkagi parandamatult Indialik – värviküllane, kirgas, religioosne, eksootiline ja mõistatuslik.
Goa on tibatilluke osariik Lääne-Indias, India ookeani kallastel, mis on maailmarändurite ja puhkuseotsijate huviorbiiti pääsenud tänu ideaalsele kliimale ja kaunitele pikkadele liivarandadele. Goa avastasid 60-ndatel aastatel hipid. Lääne rahamaailma konformismi, Vietnami sõja õuduste, sõjaväekohustuse hirmus ja jumal teab mille eest veel põgenedes otsisid nad ideaalset rahusadamat. Ja leidsid siit.Goa on pehmeks sissejuhatuseks India meelierutavasse maailma. Läänelikum, kui kõik muud osariigid kokku, seda osaliselt tänu aastasadu siin võimutsenud portugallastele, osaliselt muidugi miljonite turistide tõttu. Samas on Goa ikkagi parandamatult Indialik – värviküllane, kirgas, religioosne, eksootiline, mõistatuslik ja – mis seal salata – ka räpane. Viimasest on aga võimalik väga kergelt lihtsalt mööda vaadata ning täiel rinnal Indiat ning Goad avastada ja nautida.Goa on ehe ja vahetu, vaba ja vabameelne. See on kahtlemata legendaarsete hipiaegade pärand, mil narko- ja õnneuimas reivid kestsid varaste hommikutundideni.
Eelkõige on aga Goa koht, kus viibides võib ootamatult leida tee tagasi iseenda juurde ning koht, kus pole asjade maailma, oled lihtalt nii nagu oled! Rolleriga päikesele ja tuulele vastu kihutades, pikki-pikki kilomeetreid rannas jalutades või kohalike meestega maailma asju arutades tundub, justkui aeg peatuks… Goal on võime muuta meie mõttemaailma - reis Goasse õpetab, kuidas end vähem tõsiselt võtta. 
Siin viibides jõutakse kiiresti arusaamisele, mis on meile siin ilmas tegelikult oluline ning õpitakse vähem aega kulutama sellele, mis tegelikult midagi ei loe. Õnn on hinge, vaimu ja keha seisund.
Reis Goasse on parim mõeldav antidepressant - siit saab parandust ihu- ning lohutust hingehaavadele.

Goa tipphetked:

 • Ideaalne kliima. Palavad, aga üldjuhul mitte liiga kuumad päevad ja sumedad ööd. Merevesi vastupandamatult suppsoe ja lained ahvatlevalt kutsuvad.
 • Pikad valged liivarannad, puhas ookeanivesi.
 • Lopsakas loodus, põnev loomariik. Heldimust tekitavad elevandid!
 • Huvitav, vürtsikas köök, hea õlu ja must rumm - hinnad rahakotti paitavalt odavad!
 • Mitmekülgne ja maagiline India kultuur, hinduismi huvitav põimumine katolitsismiga.
 • Merereisid, süvavee kalapüük, delfiinid!
 • Erinev elulaad, erinevad väärtushinnangud, erinev maailm.
 • Maailma vanim terviseteadus ayurveda, mille eesmärgiks on organismi loomuliku harmoonia taastamine.
 • Palju põnevat vaatamist: džungliretked, templid, vürtsifarmid.
 • Võimalus sõita ringreisidele mujale Indiasse.
 • Vägevad Goa trance' i rannapeod. Lahe, pingevaba olemine.

Mõned tõrvatilgad ka: 

 • India munitsipaalvõimude suutmatus koristamist korraldada toob kaasa meile harjumatu räpasuse.
 • Rand on pikk ja lauge, ookeanilained kohati tugevad. On päevi, mil ujumise asemel saab vaid lainetes hullata. See tuleks muidugi arvata pigem plusside hulka.Goas on aastaringselt meeldivalt soe. Keskmine õhu-temperatuur on 23-32 kraadi. Ookeanivesi on paitavalt soe. Veetemperatuur ei lange alla 25 kraadi. Aasta jaguneb kaheks: kuivaks talveperioodiks ja märjaks suveks. Kuivad kuud on oktoober kuni mai, tugevad mussoonvihmad tabavad Goad juunist septembrini. Enne vihmaperioodi algust (aprill, mai) muutub õhk väga niiskeks, taevas on vines ja pilvine. Mussoonvihmade periood on eksootiline ja erakordselt lopsakas – uusim trend ongi Goasse sõita ka seda huvitavat loodusnähtust kogema.

Vahemaad Goas: Panaji – Dabolimi lennujaam – 29 km

Panaji – Margao – 33 km
Panaji – Baga rand – 18 km
Panaji – Calangute – 16 km
Panaji – Mapusa – 13 km
Panaji – Old Goa – 10 km
Panaji – Vagator – 22 km
Panaji – Ponda – 28 km
Sinquerim – Calangute 7 km

Vahemaad Goast: Panaji – Kochi (linn Keralas, tagavetela värav) 842 km

Panaji – Trivandrum (Kerala pealinn)– 1001 km
Panaji – Bangalore - 592 km
Panaji – Mumbai – 600 km
Panaji – Delhi – 1912 km

Oluline:

Elekter: 220 volti. Pistikupesad on kolmeharulised. Adaptereid saab laenutada hotelliretseptsioonist.
Helistamine ja internet: GSM toimib linnades. Maarajoonides ning pikkade ülesõitude vältel esineb tihti pikki levikatkestusi. Hotellidest helistamine on kallis. Kõige soodsam on helistada tubakakioskitest, kus päevinäinud aparaadi kõrval on tabloo, mis reaalajas näitab kõnele kulunud summat. 100 INR eest saab rääkida Eestiga umbes 5 min. Suuremates hotellides on olemas avalik internetipunkt või ärikeskus.
Söök: India köök pakub sõna otseses mõttes tuliseid maitseelamusi. Soovitav on toidud tellida seltskonna peale – igaüks saab sel juhul erinevaid toite maitsta. Kuna hindud ei söö loomaliha ja moslemid sealiha, valmistatakse toidud peamiselt kana- ja lambalihast. Serveeritakse need väikestes pottides nig süüakse riisi ja leivaga. Soovitame süüa hotellide restoranides. Tänaval einestamine tähendab terviseriski.
Ajavahe: Indial on Eestiga ajavahe 3,5 tundi. Talveperioodil on kell Indias 3,5 tundi Eesti ajast ees, suveperioodil 2,5 tundi ees
Tervishoid: juua tuleb ainult pudelivett. Vett müüvad ka bussijuhid. Enne reisi oleks soovitav vakstineerida difteeria, tüüfuse ja hepatiidi vastu (vähemelt 4 nädalat enne reisi). Vt. Kawww.tervisekaitse.ee
Kaasa tuleks võtta tingimata kõhulahtistid – kinnistid, söetabletid, kaaliumpermanganaat ning silmatilgad – mustus võib silma minna. Samuti ei teeks paha mõned allergiaravimid.
Raha: 1 kroon on umbes 3 ruupiat. Raha vahetamisel võivad olla rahatähed suurte metallhaakidega kokku klammerdatud. Tänu sellele on paljud kupüürid auklikud. Selline raha on siiski käibel kõikjal  ja kõlbab ostude sooritamiseks. Väikestest kupüüridest on alati puudus, mistõttu tuleks neid eriliselt varuda. Pankades ja hotellides käibivad krediitkaardid. Sularahaautomaadid asuvad ainult suurlinnades.
Jootraha: on valitsuse poolt küll maha laidetud, kuid seda oodatakse Indias rohkem kui kusagil mujal. Jootrahasid oodatakse iga liigutuse eest. Pisiteeenused (kohvri kandmine, uksehoidjad) al. 20 INR, kohalikud giidid terve päev u 120 INR, pool päeva 60 INR. Bussijuht 100 INR päeva eest, kohalik turvaeskort 150 INR päeva eest. Jeebijuhid  50 INR jne.
Sisseostud ja hinnad: Hinnad on suhteliselt soodsad ja väikese raha eest saab palju luksuslikke lisateenuseid. 
Hinnanäited: õhtusöök korralikus hotellis U 300-400 ruupiat. Pisisuveniir 50-200 ruupiat. Pudel vett al.15 ruupiat.
 Indiast saab soetada lukuskaupu, mis Euroopas maksavad väga palju. Näiteks väga kvaliteetsed vaibad, juveelid, kalliskivid, puhas siid, marmoritöö jpm. Suuremates poodides on hinnad fikseeritud. Hoiduda tuleks tänavakaubitsejatest, kelle kaup pole sageli kvaliteetne ning kes võivad olla väga pealetükkivad.
Pildistamine: Ei tohi pildistada sõjaväelasi. Muid piiranguid pole, kuid tuleb austada teiste inimeste privaatsust. Suur osa India igapäevaelust toimub tänaval, kuid see ei tähenda veel, et intiimsete toimingute pildistamine viisakas oleks. Hoolikas tuleb olla ka näiteks krematsiooniprotsessi pildistamisega – meeleheitel leinajad võivad kallale tungida. Kohalikud ootavad pildistamise eest tavaliselt raha. Muuseumites ja vaatamisväärsuste juures tuleb kaamerale lunastada eraldi pilet. Vaatamisväärsuste juures on ka pildistamine ja filmimine tasuline. Fotoaparaat al 30 INR, videokaamera al 100 INR.
Käitumine: Hääle kõrgendamist peetakse äärmiselt ebaviisakaks. Jalga loetakse Indias räpaseks kehaosa – hoiduge jalaga osutamast või kedagi puudutamast. Pea seevastu on püha – laste peasilitamine pole näiteks kombeks. Kastikuuluvuse vastu huvitundmist peetakse äärmiselt ebaviisakaks, kuidi India on siiani kastiühiskond. Templitesse tuleb siseneda paljajalu. Seega on hea kaasa võta sokipaar, kuna põrandad võivad olla külmad. Ärge andke kunagi kerjustele raha! See võib viia kakluseni. Khajuracho jaini  templitesse on keelatud siseneda nahkesemetega. Ohvriandide puudutamine templis on väga solvav kohalikele. Pühad loomad on: veis, ahv, paabulind, madu.

Templite külastus

Hindu ja buda templitesse sisenetakse austuse märgiks paljajalu. Seetõttu on mugavam retkedele, mis nende külastamist sisaldavad, minna lahtistes sandaalides. Jalatsid tuleb ära võtta ka kodusid külastades.
Mitmed hindu templid on kõigile peale hindude suletud.
Templitesse ei tohiks kaasa võtta nahkesemeid, teid võidakse paluda näiteks nahkvööd ja kotid ukse taha jätta
Ohvriandide puudutamine on sügavalt ebaeetiline ja solvav
Templite ja stuupade ümber tehakse ring päripäeva. Kui soovite templit erineva nurga alt pildistada, liikuge teiegi kellaosuti suunas.
Templites, stuupades ja teistes pühamutes pildistamiseks tuleb luba küsida. 

Tervishoid. Vaktsineerimine.

Kui tunnete muret, kuidas tervis võõras keskkonnas vastu peab, tuleks nõu pidada tervisekaitse asjatundjatega. Nõustamiskabinettide aadressid leiate klikkides siia.
Indiasse reisimisel ei ole ükski vaktsineerimine kohustuslik. Maailma Tervishoiuorganisatsioon soovitab vaktsineerida A-hepatiidi vastu. Täpsema info leiate siit.
Reisimise ja tervisega seotud probleemide kohta leiab head infot aadressilt www.tervisekaitse.ee.

Tollieeskirjad

Deklareerimata valuutat võib kaasas olla 2500 euro väärtuses. Indiasse on lubatud kaasa võtta 200 sigaretti või 50 sigarit, 1 liiter kanget ja 1 liiter lahjat alkoholi. Maalt lahkumisel ei ole piiranguid suveniiride, siidi ja muu kohapeal ostetu suhtes v.a. antiikesemed. Antiiksena võidakes käsitleda kõike, mis on rohkem kui 100 aastat vana. Eksportida ei tohi looma- ja ussinahku.
Turvalisus: India on suhteliselt turvaline maa. Siiski ei tasuks üksi jalutada pärast päikeseloojangut vaeste linnaosades. Turgudel ja turismiobjektide ümbruses ning rongijaamades tegutsevad pahatihti taskuvargad.
Tollieeskirjad: Deklareerimata valuutat võib kaasas olla 2500 eur väärtuses. Indiasse on lubatud kaasa võtta 200 sigaretti või 50 sigarit, 1 l kanget ja 1 l lahjat alkoholi. Maalt lahkumisel piiranguid ei ole v.a antiikesemed. Antiigina võidakse käsitleda kõike, mis üle 100 aasta vana.
Viisa: Eesti ja vene kodanikule on vajalik viisa, mida saab turismieesmärgil kuni 30 päevaks taotleda piiril, täites vähemalt 4
päeva, kuid mitte rohkem kui 30 päeva enne väljalendu enne riiki sisenemist viisataotluse elektrooniliselt. E-viisa tuleb
vormistada aadressil https://indianvisaonline.gov.in/visa/tvoa.html
Viisa piirilt süsteemi alusel tohib viisat taotleda 2 korda aastas Viisa taotlemiseks vajalike dokumentide kohta loe
lähemalt India Helsinki saatkonna leheküljelt http://www.indianembassy.fi/

Viisa maksumused:
Soovi korral aitame teil täita e-viisataotluse.
e-viisa maksumused on:
E-viisa hind Eesti kodanikele koos teenustasuga 59 EUR
E-viisa hind vene kodanikele koos teenustasuga 69 EUR

Ilm:
Umbes 25 kraadi. Õhtud ja ööd võivad olla jahedad. Põhja Indiat iseloomustab kontinentaalne kliima, mis tähendab sooje päevi ning jahedaid öid. Aastaajad on jagatud kaheks. Kuiv aastaaeg kestab septembrist maini kui sademete hulk on suhteliselt väike ning õhutempereatuur kuni 30 kraadi. Märga aastaaega juulist septembrini iseloomustavad tugevad mussoonvihmad ning ligi 50 kraadini tõusev õhutemperatuur. Maist kuni juulini on ilm väga  kuum.  Parim aeg India külastamiseks on oktoober ning märts.

Lingid: