Sitsiilia


Sitsiilia on Vahemere suurim saar. Pindala: 9928 km2.
Itaalia оn maailma vanemaid tsivilisatsioone asukohaga Lõuna-Euroopas, hõivates Alpide lõunapoolsed nõlvad ja kogu Apennini poolsaare. Itaalia on turistide paradiis. Siin võib igamees leida midagi meelepärast: valida suvise puhkuse kaunil supelrannal või mäe suusatamise talvel, tutvuda muuseumide ja ajalooliste paikadega. Et Itaalia on ümbritsetud meredega, siis pika rannikujoone ja suurepärase vahemerekliima tõttu on Itaalias rohkesti kuurorte neile, kes soovivad nautida rannamõnusid.

Etna tulemägi

Sitsiilia muljetavaldavas looduspildis troonib 3342 m üle merepinna ulatuv Euroopa kõrgeim tulemägi - Etna.
Etna tipp on enamasti õrna pilvetekki mähitud ning näib oma majesteetlikkuses justkui jumalate eluase. Talveperioodil kattub Etna lumega ja siin on võimalik isegi suusatada. Kuna tegemist on tegutseva vulkaaniga, siis aeg-ajalt paiskab Etna mäenõlvadele tumedat vulkaanituhka ja ei lase enda olemasolu kunagi päriselt unustada …

Catania

Catania -unikaalne barokne meistriteos on Etna vahetus läheduses paiknev vulkaanilinn Catania - siinsed elegantsed hooned on valminud enamasti tumedast laavakivimist, mis annab sellele romantilisele linnale eripäraselt võluva väljanägemise.

Sitsiiliat ümbritsevad kolm merd

Türreeni, Joonia ja Vahemeri. Saare pikal rannajoonet leidub nii kaljuseid soppe ja grotte kui liivaseid rannaribasid. Sümpaatses Cefalu kuurortlinnas tuksub Sitsiilia süda – elu kulgeb siin kiirustamata omas rütmis. Selle väikelinna kenal liivarannal saab päikest ja merd nautida hilissügiseni. Türreeni mere värsked annid ja Sitsiilia vulkaanilise pinnase viinamarjadest valminud hõrgud veinid pakuvad naudingut vanalinna hubastes restoranides ja vinoteekides.
Sitsiilia on põnev kultuuride kokkupuutepunkt, olles ajaloo keerdkäikudes kuulunud Suur-Kreeka (Magna Grecia) ning Rooma impeeriumi koosseisu. Peale Rooma impeeriumi langemist on saarel peatunud nii bütsantsi, araabia, normanni kui ka hispaania vallutajad, kes on jätnud oma tähelepanuväärse jälje saare kultuurile- laias laastus arhitektuurist kokakunstini.
Sitsiilia pind on kunstiväärtustega lausa üle külvatud. Pealinn Palermo on kui hiigelsuur kindluste, paleede ning kirikute varakamber, mille kunstiajaloost nõretavatel tänavatel kõndides märkab baroki, renessansi ning teiste ajastute  arhitektuuripärle.

Tänapäeva Sitsiilia

See on ülimalt populaarne ja armastatud turismisihtkoht nii itaallaste kui ka välismaalaste hulgas ja siin tõepoolest on, mida vaadata ; pealinn Palermo, ajaloolised Catania ja Sürakuusa, Agrigento ja Selinunte templid, suurepärane kreeka-rooma teater Taorminas, idülliline Cefalu, salapärane ja lummav Etna ja palju muud …

Vahemaad

Catania – Palermo 253 km
Catania – Taormina 32 km
Catania – Agrigento 167 km

Internetilingid

Sitsiilia plussid ja miinused

+ kaunid rannad, mõnus kliima ja puhas merevesi
+ suurepärased puhkamisvõimalused igas eas inimestele
+ huvitavad kultuurimälestised
+ head hotellid
+ head ostuvõimalused ning itaalia glamuur
+ hea köök, lai valik söögikohti, suurepärased veinid

- kõrge õhuniiskuse tase
- suveperioodil on linnades liiga kuum
- paljud kohalikud ei oska võõrkeeli
- siesta ajal on kauplused suletud

Kliima

Pehme Vahemere kliima kuuma ja pika suve ning vihmase talveperioodiga.
 
Keskmine päevane õhutemperatuur

Aprill Mai Juuni Juuli August September
18 20-25 25-30 27-32 29-31 25-29
Merevesi

Aprill Mai Juuni Juuli August September
22 23 25 27 27 26 

Viisa

Eesti kodanikud võivad Itaaliasse siseneda viisavabalt. Punase ja halli passiga reisijaile on viisa vormistamine vajalik.