Ühendemiraadid /Dubai


ARAABIA ÜHENDEMIRAADID reisid toimuvad ajavahemikus 29.01.2022 - 15.03.2022. 

Otselennud Tallinnast reisid toimuvad lennufirmaga Smartlynx.

Võimalik valida puhkuse reisi ühes kuurortis ja ka suur valik kombineeritud reise, mis pakub võimaluse puhata erinevates kuurortides ühe reisi jooksul.

CityMax Sharjah 3* hommikusöögiga al 545.-. Tavahind 1029.-
CityMax Bur Dubai 3* hommikusöögiga al 727-. Tavahind 1211.-
Occidental Sharjah Grand 4* hommikusöögiga al 758-. Tavahind 1241.-
Golden Tulip Al Barsha 3* hommikusöögiga al 779-. Tavahind 1019.-
Golden Sands 3* hommikusöögiga al 849-. Tavahind 1199.-
Grand Hyatt Dubai 5 * hommikusöögiga al 885-. Tavahind 1369.-
Lou Loua Beach Resort Sharjah 3* hommikusöögiga al 899-. Tavahind 1199.-
Sheraton Sharjah Beach Resort & Spa 5* hommikus. al 949-. Tavahind 1519.-
Jannah Marina Bay Suites 3*+ söökideta al 999-. Tavahind 1329.-
Hawthorn Suites by Wyndham 4*- hommikusöögiga al 1199-. Tavahind 1499.-
Habtoor Grand Beach Resort & Spa 4*+ h.-ja õhtusöögiga al 1419-.Tavahind1789.-
JA Ocean View 4*+ hommikusöögiga al 1939-. Tavahind 2459.-
Jumeirah Zabeel Saray 4*+ h.-ja õhtusöögiga al 1959.- Tavahind 2559.-

Kõik hinnad olenevad konkreetsest väljumisest ja on kuupäeviti erinevad.

CROWN PALACE HOTEL AJMAN 3* hommikus. 543.-/h.-ja õhtus. 585.-
RAMADA HOTEL & SUITES 4* hommikusöögiga 585.-
GOLDEN TULIP SHARJAH APARTMENTS Apts hommikusöögiga al 525.-
IBIS AL BARSHA 3* hommikusöögiga al 563.-
CITYMAX HOTEL SHARJAH 3* hommikusöögiga al 576.-
IBIS DEIRA CITY CENTRE 3* hommikusöögiga al 596.- 
IBIS AL RIGGA 3* hommikusöögiga al 596.-
IBIS DEIRA CITY CENTRE 3* hommikusöögiga al 596.-
IBIS MALL OF EMIRATES 2* hommikusöögiga al 605.-
CITYMAX HOTEL SHARJAH 3* hommikusöögiga al 606.-
GHAYA GRAND HOTEL  5* hommikusöögiga al 611.-
RAMADA BEACH HOTEL AJMAN 4* h.- ja õhtusöökidega al 623.-
HILTON SHARJAH 5 * hommikusöögiga al 623.-
CORAL BEACH RESORT SHARJAH 4* hommikusöögiga al 679.-
LOU' LOU A BEACH RESORT 3* hommikusöögiga al 679.-

Dubai – üks tähtsamatest emiraatidest Araabia Ühendemiraatides, Araabia majandusõitsengu sümbol ja turistide poolt väga armastatud puhkusesihtkoht.
Küllaltki lühikese aja jooksul on linn saanud Lähis-Ida peamiseks äri-, turismi- ja puhkekeskuseks. Siin asuvad hämmastavad arhitektuuriimed: maailma kõige kõrgem hoone Burj Khalifa, kõige kõrgemad ja muljetavaldavad purskkaevud, maailma kõige kõrgem hotell, kõige kõrgem eluhoone ja muidugi tehissaared.
Linnas avaldavad muljet puhtad, avarad liivarannad ja soe türkiissinine meri. Peale selle, et Dubais on hea supelda ja päiksevanne võtta, saab rannaäärsetes hotellides mängida tennist ja squashi, puhata tervisekeskustes ja mereravikeskustes. Siin asuvad unikaalsed golfiväljakud, mis vastavad rahvusvahelistele meistrivõistluste nõuetele ja tänu sellele nimetatakse linna Lähis-Ida spordipealinnaks.

Fujairah
Üks kõige noorematest Araabia Ühendemiraatide emiraatidest Fujairah avaldab muljet sealse loodusega - Ali mäed, India ookean ja kaunis Varia kosk. 90 kilomeetrisel rannikualal asuvad mugavad ja head hotellid. Selles emiraadis ei ole ühtki pilvelõhkujat. Fujairah´t armastavad need, kes tahavad nautida rahu ning värsket mägede ja mere õhku.

Ras Al Khaimah  on Araabia Ühendemiraatide kõige põhjapoolsem emiraat, mis asub 90 km kaugusel Dubaist. Selles kaasaegses kõrbete ja mägedega ümbritsetud kuurordis pakutakse erakordset ja meelelahutuslikku puhkust. Kaunitel randadel saab päikest ja merd nautida, laenutada vesimootorrattaid, katamaraane, veesuuski, kalastada, sukelduda, ratsutada hobuse või kaameliga, osaleda kõrbesafaris või imetleda flamingosid. Ka golfi- ja surfisõbrad ei pea pettuma. Ras Al Khaimah´s on soodsad kliimatingimused ning siin on olemas kogu vajalik varustus nende spordialade harrastamiseks. 

Hinnas sisaldub:

* edasi-tagasi otselennupilet Tallinnast sihtkohta
* 7 ööd majutust valitud hotellis
* toitlustuse hotellis vastavat valikule;
* lennujaamatransfeerid sihtkohas;
* eestikeelse reisiesindaja teenus sihtkohas.

Kuurortid
Dubai
Dubaist leiate puhtad, avarad rannad ja sooja türkiissinise mere. Päike paistab siin 350 päeva aastas mistõttu on turistide peamiseks puhkusetegevuseks mereäärne puhkus.
Aktiivse spordi armastajad saavad proovida erinevaid veesporte: sukeldumine, allveeujumine ja merel paadiga kalastamine. Enamustel rannahotellidel on tennise ja squash’i väljakud, tervise ja mereteraapia keskused. Need, kes igatsevad talispordialasid, võivad valida jäähalli või sisehalli suusatamise. 14 km pikkune laht jagab Dubai kaheks osaks: vana Dubai (Deira) ja uus Dubai.
Deira piirkonnast sai alguse Dubai emiraat ning see on linna ajalooline keskus. Dubai kesklinnas, teisel pool lahte, asub maailma kõige kõrgem hoone Burj Khalifa. Kesklinn on Dubai süda ja peamine turistide külastuskoht. Siin asuv kaubanduskeskus Dubai Mall on tuntud kui kõige suurem ja luksuslikum atraktsioon oma hiiglasliku akvaariumi, jäähalli, kaubandus- ja ärikeskuste, restoranide ja loomulikult kõige kõrgemate tantsivate purskkaevudega. Kesklinna lähedal, Bur Dubai piirkonnas asuvad vana ja uue Dubai ning Sheikh Zayed tee vahel pilvelõhkujate kvartalid, mida kutsutakse Dubai Manhattaniks. Kaasaegne jahisadama ala on teine Dubai keskus, kus asuvad kuulsad pilvelõhkujad, tehisjärved ja -kanalid, jahisadam ning kus avaneb võimalus teha jõel laevasõite.  Jahisadama hotellid on linnahotelli tüüpi, mis asuvad mitte kaugel promenaadist ja merest. Jahisadama kõrval, natuke merest eemal, asuvad kaasaegsed Dubai piirkonnad - Al Barsha ja Tekom. Al Barsha sai alguse hiiglaslikust kaubanduskeskusest Mall of Emirates. Ühendus jahisadamaga on suurepärane – takso või metrooga sõiduks kulub 10-15 minutit. Jebel Ali rand, ulatudes jahtsadamast kagusse, on kõige suurem vabakaubanduse tsoon maailmas. Hotellidel, mis asuvad selle piirkonna mererannas, on suured territooriumid ja golfiväljakud, seega turistid, kes peatuvad nendes hotellides, saavad nautida erinevaid meelelahutusi – tervisekeskused, golf, ujumine jahtide juures ja ratsutamine. Ühendus Dubai piirkonnaga on väga mugav, reisides ühistranspordi või taksoga.

Jumeirah on kuurortala rannikul, kus asuvad kõige luksuslikumad hotellid ja kõrgetasemelised arhitektuurilised ehitised kõrvuti šeikide villadega. Üks hästi tuntud hotelle on Burj Al Arab. Enamus Jumeirah hotelle asuvad mererannas, sellest lähtuvalt pakuvad nad ka kõige kõrgema tasemega teenindust liivarannas. Kõige erilisem objekt Jumeirah rannikul on Palm Jumeirah – üüratusuur tehissaar, mis on üleküllastatud luksusega.

Sharjah (Alkoholivaba emiraat)
Sharjah on suuruselt kolmas emiraat (2590 km²). See laiub 16 km mööda Pärsia lahte. Juba vanast ajast peale oli Sharjah üks rikkamaid linnu regioonis. Enne 19. sajandi algust oli see emiraat üks kõige tähtsamaid sadamalinnu araabia riikides. Nüüd on see üks moodsamaid linnu lõputus kõrbes. Üks kõige huvitavamaid vaatamisväärsusi Sharjah´is on keset laguuni asuv 100 m kõrgune purskkaev, sümboliseerides naftat, mis tõi riigile ennenägematu rikkuse ja heaolu. 1998. aastal nimetati Sharjah UNESCO poolt araabia maade kultuuripealinnaks. Mitmed muuseumid ning araabia arhitektuuriga ehitised tunnistavad siinset araabia kõrgkultuuri. Samuti asub siin kuulsaim ajaloomuuseum ning suurim mošee emiraatides. Sharjah emiraati peetakse moslemi kultuuri kaitsjaks, et säilitada araabia hinge. Sharjas on keelatud alkohoolsete jookide kasutamine, müük ja säilitamine avalikus kohas. Suur osa hotelle asub siin ranna ääres, mistõttu on külalistel võimalik kasutada kõiki hüvesid, mida pakuvad päike ja meri.

Deira
14 km pikkune laht jagab Dubai kaheks osaks: vana Dubai (Deira) ja uus Dubai. Deira piirkonnast sai alguse Dubai emiraat ning see on linna ajalooline keskus. Deira on väga vastandlik – väikeste kohalike poodide ja kohvikute lähedale on rajatud kaubandus- ja ärikeskused ning linnatüüpi hotellid, mis asuvad rannast eemal.

Al Barsha
ahisadama kõrval, natuke merest eemal, asuvad kaasaegsed Dubai piirkonnad - Al Barsha ja Tekom. Al Barsha sai alguse hiiglaslikust kaubanduskeskusest Mall of Emirates. Kaasaegsed luksuslikud elumajad, linnatüüpi hotellid ja kunstlikud suusarajad hakkasid kerkima ümber kaubanduskeskuse. Tekom on Al Barsha järg, kus üllatud meeldivalt hinna ja kvaliteedi suhtest, mida kaasaegsed arhitektuurilised hotellid pakuvad. Ühendus jahisadamaga on suurepärane – takso või metrooga sõiduks kulub 10-15 minutit. Jebel Ali rand, ulatudes jahtsadamast kagusse, on kõige suurem vabakaubanduse tsoon maailmas. Hotellidel, mis asuvad selle piirkonna mererannas, on suured territooriumid ja golfiväljakud, seega turistid, kes peatuvad nendes hotellides, saavad nautida erinevaid meelelahutusi – tervisekeskused, golf, ujumine jahtide juures ja ratsutamine. Ühendus Dubai piirkonnaga on väga mugav, reisides ühistranspordi või taksoga. Puhkajad võivad imetleda teist Jebel Ali kõrval asuvat tehissaart Jebel Ali Palm.

Ajman
Ajman asub Sharjah emiraadi kõrval ning on üks väiksemaid emiraate. Territoorium on tal ainult 259 km² ning elanikkond koosneb 361 160 inimesest. Emiraadi pealinn on Ajman ning seda eraldab Sharjah´st ainult üks tänav. Ajman on tuntud kui vaikne kuurort ilma eriliste kultuuriliste-ajalooliste monumentideta ning sobib rohkem neile, kes on väsinud linnamelust ning soovivad puhata looduse keskel.

Ras al Khaimah
Ras al Khaimah (1683 km²) on kõige põhjapoolsem emiraat, mis asub 90 km kaugusel Dubaist. See kaasaegne kuurort on ümbritsetud kõrbete ja mägedega ning on sobilik puhkamiseks neile, kes soovivad rahulikku kuid mitmekülgset puhkust. Siin saad nautida päikest ja merd, samas saab sõita jettidega, katamaraanidega, laenutada veesuuski, sõita kartidega, džiipidega safaril ning isegi hobuste ja kaamelitega. Tänu mitmetele tervisekeskustele ja golfiväljakutele ei pettu siin ka golfisõbrad ega tervislike eluviisidega puhkajad.

Al Marjan Island kompleks koosneb neljast inimeste poolt ehitatud saarest, mis ulatuvad rannikust 4,5 km kaugusele merre. Saare pindala on 2700 km2 . Saarel asuvad kõrgetasemelised hotellid ja kuurordid, sadamad, privaatrannad saare elanikele, vabaaja-, müügi- ja puhkuserajatised.

Viisa
Eesti kodanikele on  Araabia Ühendemiraatide  külastusviisa tasuta  (visit visa) ja seda saab taotleda Araabia Ühendemiraatide piiripunktides. Reisidokument peab kehtima 6 kuud peale kavandatava reisi lõppemist.

Esitada on vaja:
1. Pass, kehtivusega vähemalt 6 kuud peale reisilt saabumist.
2. Reisivoucheri ja lennupiletid, reisikindlustuse.
3. Lastele, kellel on vanematest erinev perekonnanimi on vajalik esitada sünnitunnistus (tõlgituna inglise keelde).

Araabia Ühendemiraatide turismiviisa on 1 kordseks sisenemiseks, kohalolekuga riigis 30 päeva. Viisa ise on kehtiv 60 päeva väljastamise hetkest. Kui turist viibib Araabia Ühendemiraatides rohkem kui 15 päeva, siis järgmise viisataotluse saab sisse anda alles 1 kuu peale reisi lõppu. Vastavalt Araabia Ühendemiraatide kehtivale seadusele teeb lõpliku otsuse turisti piiri ületamise kohta piiriametnik piiril. Juhul kui turisti ei lubata üle piiri ei tagastata paketireisi ega viisa eest tasutud summat.

NB! Eesti Välismaalase passiga ehk nn. "Halli passiga" Araabia Ühendemiraatidesse viisat vormistada ei ole võimalik

Reisinõuanded
Tööaeg. AÜE töönädal algab pühapäeval ja lõpeb neljapäeval, kuigi mõned asutused on ka laupäeviti avatud. Pangad on avatud kella 8:00 hommikul kuni kella 15:00 laupäevast kolmapäevani. Sularahaautomaate on linnapiirkonnas külluslikult. Poed on avatud igapäevaselt 9:00 hommikul kuni 22:00 õhtul, välja arvatud reedel, kui poed on avatud pealelõunal.
Jootraha. Jootraha on teenindussektoris lisaelatusallikas, kuid siiski on jootraha andmise süsteem Araabia Ühendemiraatides samasugune nagu mujal maailmas. Kui jootraha ei ole lisatud restorani arvele, siis on viisakas jätta 10-15 protsenti summast.
Transport. Parim viis piirkonda näha, on rentida auto. Teilt küsitakse krediitkaardi ja juhiloa olemasolu ja mõnikord kahte passipilti. Samuti on hea valik sõita busside ja väikebussidega. Kuigi tasub meeles pidada, et liiklusummikute tõttu linna piirkondades, eriti Dubais, ei ole tipptund reisimiseks parim aeg.
Keelud. Araabia Ühendemiraatides on igal Emiraadil oma reeglid, mida tuleb järgida. Kõige olulisem on alkoholi tarbimise keeld. Kuigi alkoholi ei müüda isegi mitte ööklubides, on siiski enamikel hotellidel oma alkoholipoed. Samuti tuleb tähelepanu pöörata riietusele – pikad püksid või seelik peaksid olema parim puhkuseriiete valik. Riietumissoovitus kehtib nii meestele kui naistele, kuigi rannad on kindlasti erandiks – seal võib kanda ujumisriideid, kuid alasti päevitamine on keelatud.
Suveniirid. Araabia Ühendemiraadid on tuntud luksuse poolest, seega ärge minge mööda kulla- või karusnahapoest. Dubais tasub otsida kõiki luksustooteid, kuna nende pealt ei maksta ka käibemaksu – seega parfüümid, kuld, karusnahk, pärsia vaibad ja kašmiir on siin odavamad kui Euroopas.

Majutus
Araabia Ühendemiraatides ei ole ühtset süsteemi hotellide klassifikatsiooniks. Igas emiraadis on oma klassifikatsioon ja oma kontrollorgan. Mõnes emiraadis on palju linnatüüpi hotelle, mis on sisustatud üsna tagasihoidlikult ja väikesel territooriumil. Oluline on teada, et kui reserveerite AÜE’s hotelli, siis teilt võidakse hotelli poolt pakutavate lisateenuste eest küsida ettemaksu. Sharjah emiraadi hotellides on alkohol seadusega keelatud, seega ei ole mingisugust võimalust osta alkohoolseid jooke ning keelatud on ka nende hoidmine hotellitoas. Samuti ei pruugi ka mõnes teises emiraadi hotellides alkoholi saada.

Teeme koostööd erinevate Eesti reisikorraldajatega. Baltic Travel Reisid Oü on Novatours, Tez tours,Coral Travel,  TUI, Ticeta Tour,
Germalo, Alpiexpress lepinguline partner ja kehtivad reisikorraldajate reisitingimused.
NB! Broneeringute eest tasumisel, muutmisel ja tühistamisel kehtivad reisikorraldaja reisitingimused.