Tenerife


Atlandi ookeani avarustes asuva Kanaari saarestiku suurimat saart hüütakse ka igavese kevade saareks, selle elanikkond on 685 000 ja pealinn Santa Cruz de Tenerife.

Aasta keskne üritus - värvikirev karneval - toimub veebruaris ning kestab 27 päeva. Põhisündmused leiavad aset pealinnas Santa Cruzis.


Tenerife on tuntud oma ebatavalise ja kontrastse maastiku poolest. Tuntumad kuurordid asuvad saare lõunaosas. Saarel asub maailma suuruselt kolmas vulkaan – Teide, mille diameeter 20 km ja kõrgus 3718 m. Võrratult kaunis lumine mäetipptipp, mis on väga populaarne saare külastajate hulgas ja kuhu tehakse ekskursioone. Vulkaani tipus, kuhu saab sõita ka tõstukiga, avaneb fantastiline vaade. Selge ilmaga on sealt võimalik näha kogu Tenerifet ning ka ülejäänud naabersaari.

Riigiinfo:

Pindala: 2034 km2
Pealinn: Santa Cruz de Tenerife, u 200 000 elanikku
Rahvaarv: 806 000; Playa de las Americas u 10 000 el.
Kõrgeim mäetipp: Teide 3718 m, Hispaania kõrgeim mäetipp

 

Oluline:

Rannad: Parimad liivarannad on saare lõunaosas. Playa de las Americases on laiad liivarannad, mille värv kõigub heledapoolsest kuni tumedani. Kuurort jaguneb mitmeteks väiksemateks randadeks nagu Playa del Duque, Playa de Fanabe, Playa Torviscas, Playa del Bobo ja Playa Americas. Pakutakse erinevaid veespordi võimalusi – skuutrid, vesijalgrattad, purje- ja lainelauad, langevarju- ja banaanisõit. Lamamistoolid ja päikesevarjud on randades tasulised – u 5 eurot päev. 
Bussiliiklus: Bussiliiklus on Tenerifel hästi organiseeritud. Bussid väljuvad reeglina iga 15-20 minuti järel. Pileteid saab osta bussijuhi käest, hind sõltub sihtkohast ja reisi pikkusest. Linnaliini pilet maksab 1 €, linnadevahelised sõidud jäävad vahemikku 1.50 € - 7.90 €.
Takso: Kõigis taksodes on olemas taksomeetrid. Sisseistumistasu on 1,2 €. Öösel ja pühadel lisandub veel 0,5 €. Taksopeatused on enamasti suurte kaubanduskeskuste juures. Kuurordi piires tuleb sõiduhinnaks 2-8 eurot.

Ühendus teiste Kanaari saartega:

Tenerifelt on võimalik minna uudistama ka teisi Kanaari saari. Saaretevahelist laevaühendust korraldavad laevakompaniid Transmediterranea ja Lineas Fred Olsen.
Gran Canaria: Kiirpraamiga on sõiduaeg 1,5 tundi. Olenevalt laevafirmast on päevas 3 – 6 väljumist. Pileti hind on 23 – 27 €, üks suund (oleneb laevafirmast). Tenerifelt väljuvad praamid pealinn Santa Cruz de Tenerife sadamast, Gran Canarialt Agaete sadamast saare põhjaosas. Sõiduaeg suure laevaga u 3,5 t , tiiburiga 1,5 t. 
La Gomera: Laev väljub Los Cristianose sadamast Tenerife lõunaosas, päevas on 2-4 väljumist, pilet on u. 17 €, üks suund. Sõiduaeg u 1,5 t.
La Palma: Laev väljub Los Cristianose sadamast Tenerife lõunaosas, päevas on 1 väljumine, hind on u. 28-31 €, tekikoht, üks suund. Sõiduaeg u 8 t, laev sõidab öösiti.
El Hierro: Laev väljub Los Cristianose sadamast Tenerife lõunaosas, päevas on 1 väljumine, hind on 22-29 €, tekikoht, üks suund. Sõiduaeg u 4 t .

Vahemaad Playa de Las Americasest

Lennuväli 21 km
Los Gigantes 26 km
Santa Cruz 75 km
Puerto de la Cruz 116 km

Viisa:

Eesti kodanikud võivad alates 1. maist 2004 siseneda teiste Euroopa Liidu ja Euroopa Majanduspiirkonna (EEA) liikmesriikide territooriumile nii kehtiva passi kui isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. Neis riikides, mille hulka kuulub ka Hispaania, on Eesti kodanikel võimalik viibida kuni kolm kuud. 
Punase vene passi ja halli välismaalase passi omanikud Pääsevad Hipaaniasse ainult viisa alusel. Hispaania viisa vormistatakse Hispaania saatkonnas Tallinnas, Liivalaia 13/15, 6.korrus.  Viisataotleja peab isiklikult pöörduma saatkonna viisatalitusse selle lahtiolekuaegadel, kus vormistatakse viisataotlus, millele taotleja peab omakäeliselt alla kirjutama ja lisama 2 fotot. Aega kulub kuni 2 nädalat. Saatkonna viisalõiv 548.- EEK tuleb maksta avalduse esitamisel (juuni 2006). Viisa on tasuta, kui taotleja abikaasa on Euroopa Liidu kodanik, k.a. Eesti. Sellisel juhul tuleb lisada koopia Eesti passist ning abielutunnistusest. Pass peab kehtima vähemalt 3 kuud pärast reisi lõppu. 

Ööelu:

Ööelu on mitmekesine ja sobilik igale maitsele. Suurim ja mitmekesiseima valikuga keskus on Playa de las Americase kuurort. 
Aasta keskne üritus – värvikirev karneval – toimub veebruaris ning kestab 27 päeva. Põhisündmused toimuvad pealinnas Santa Cruzis.

Kasulikud internetilingid:

Tenerifel asuvad kuurordid:

Playa de Las Americas

Saare lõunaosas asuv populaarne Playa de Las Americas, mis on tuntud oma heatasemeliste hotellide ja aktiivse ööelu poolest. Rannad: Playa de las Americases on uhked laiad liivarannad, mille tonaalsus kõigub heledapoolsest kuni üsna tumedani. Kuurort jaguneb mitmeks väiksemaks rannaks, nagu Playa del Duque, Playa de Fanabe, Playa Torviscas, Playa del Bobo ja Playa Americas.


Toit: Piirkonnas on rohkelt erinevaid söögikohti - erinevaid hiina, mehhiko ja Ita rvusrestorane ning rahvusvahelistesse kettidesse kuuluvaid kiirsöögirestorane. Kanaaridele omaseid rahvussaab nautida kuurordist veidi eemal väikestes külades. Soosituimad kalarestoranid asuvad La Caleta külas ja Los Cristianose kuurordis.
Playa de las Americas sobib kõigile, nii peredele ja rahulikuma puhkuse otsijale kui ka ööelu nautijatele.

Plussid
+ Tenerife päikselisim piirkond, head liivarannad.
+ Suur valik erinevaid puhkamisvõimalusi – „igaühele midagi“.
+ Lahe õhkkond ja mõistlik hinnatase.
+ Vapustav loodus.
+ Aktiivne ööelu.
Miinused
- Baaride lärm kesklinnas.
- Pikanäpumehed (Ettevaatust kaubanduskeskustes ja rannas!).
- Kohati talveperioodil muutlik ilm.

Los Gigantes

10 km Playa de Las Americasest läänes paiknev kaljuse rannajoonega rahulik kuid mägise reljeefiga Los Gigantes.

Merest kõrguvad kaljuhiiglased, los gigantes, on andnud nime omapärasele puhkepiirkonnale. Üksteise kõrval asuvad Los Gigantes, Puerto Santiago ja Playa de la Arena kokku kasvanud linnakesed.
Los Giganteses sobib rahuliku puhkuse otsijale. Mõnusates väikestes kalarestoranides ja hubastes baarides kulgeb ööelu siiski hiliste õhtutundideni.
Rannad: Los Gigantese piirkonna rannad on tumeda liivaga väiksed rannasopid kaljude vahel. Väike varjuline Los Guiose rand asub sadama lähedal, suurem rand on Playa la Arenas. Rand, millele on juba aastaid omistatud helesinine lipp, mis märgistab maailma puhtamaid randu. Mõlemal rannal saab rentida rannatoole ja päikesevarje.
Rannas on võimalik tegelda veespordiga.

Plussid
+ Rahulik, oma eripära säilitanud kuurort.
+ Hea bussiühendus lähiümbruse kuurortidega.
+ Vapustav loodus.
+ Lahe õhkkond ja mõistlik hinnatase.
+ Rahulik ööelu.
+ Suur valik söögikohti.
Miinused
- Rannas must laavaliiv.
- Pikanäpumehed (Ettevaatust kaubanduskeskustes ja rannas!).
- Kuurort paikneb mäenõlvadel, seetõttu on palju üles-alla ronimist.
- Kohati talveperioodil muutlik ilm.

Miks just Tenerife?

Tenerife on ideaalne talvepuhkuse paik, pakkudes meelepärast tegevust igas eas inimestele. Siin leidub igale maitsele sportimisvõimalusi ja teemaparke, ööklubisid ja baare, kauneid randu ja lummavat loodust. Noori paelub tempokas ööelu ning lai valik aktiivse puhkuse võimalusi. Vanem puhkaja naudib kindlasti imepärast maastikku ja mõnusat kliimat. Lastele pakuvad lõbu arvukadlõbustus- ja teemapargid, millest tuntuim on Loro looduspark, kus on imetlemiseks suures valikus eksootilisi taimi ja loomi. ·
Euroopalik kvaliteet, turvaline keskkond ja mitte väga kuum  kliima.
Juunistgustini ei ulatu maksimumtemperatuurid üle 25º – 28º C.  
Mõõdukas hinnatase. Maailmanimega lõbustus- ja looduspargid lastele ning suurtele: Loro Park ja Siam Park. Aktiivne ööelu ja meelelahutus noortele.
Soodne hinnatase.

Lend:

Otselennud Tallinnast lennukompaniiga Smartlynx.
Lennud toimuvad maršruudil Tallinn-Tenerife Sur-Tallinn. Lennuaeg Tallinnast Tenerifele u 6 t. Transfeer lennujaamast hotellidesse kestab 20 kuni 50 min.
Pakume teile laia valiku hotelle – alates lihtsatest ja mugavatest kööginurgaga apartementidest kuni luksuslike 4*-5* hotellideni. Kindlasti leiate nende hulgast endale sobivaima variandi!