DUBAI


Araabia Ühendemiraadid on riik Araabia poolsaarel, Pärsia lahe ja Araabia mere ääres. See riik on üllatamapanevalt erakordne oma traditsioonide ja kaasaegsuse ühendamisel. 

Dubais on midagi igaühele - pikad ja kaunid liivarannad, eksootilised restoranid, luksuslikud ranna- ja veelgi luksuslikumad linnahotellid, põnev ööelu, elamusterohked safarid kõrbes ning shoppajate paradiis – suured kaubatänavad koos kullaturgudega.

Rahvaarv: 4 618 000
Pealinn: Abu Dhabi
Keeled: araabia, pärsia, inglise, hindi, urdu
Rahaühik: AÜE dirhem (AED)
Kurss: 3,2351
Usk: islam (sunniidi, šiiidi), kristlik, hindu
Ajavöönd: GMT/UTC +4
Suunakood: +971
Turismi tipphooaeg: oktoober-november/veebruar-märts
Turismi madalhooaeg: juuni-september
Vaktsineerimine: difteeria, teetanus, leetrid, mumps, punetised, A ja B hepatiit

See on riik, kus saab lõõgastuda ja puhata mugavalt ja euroopalikult, kogedes samal ajal ka parimat Lähis-Ida eksootikast.

Transport

Auto rentimisel tuleb olla kursis kohalike liiklus-reeglite ja tavadega. Liiklus võib võõramaalastele näida ebaloogilise ning kohati ohtlikuna, sellega tuleb arvestada. Samas annab isiklik auto Teile vabaduse valida oma marsruute. Bussid ja marsad sõidavad regulaarselt kõikide linnade vahelt aga ainus, mis toimetab reisijad tagasi sõidu alguspunkti on Sherjah'i liini buss. Bussiga sõites arvestage, et liikluse tippkoormus on kella 7-10 hommikul ja 12-14 lõunal ja 4.30-7 õhtul- nendel aegadel võib ühistransport kõvasti hilineda ning sõit märgatavalt pikeneda.
Pea meeles!
autojuhid võivad olla väga tähelepanematud jalakäijate suhtes, seepärast olge ettevaatlikud ise sõidukit juhtides või teeületamisel
kui satute auto-avariisse, säilitage sõiduk sellisena, nagu ta on, kuni politsei kohale jõuab (va Dubais, kus liiklust blokeeriv sõiduk tuleb tee äärde toimetada)
olge äärmiselt ettevaatlikud ujuma minnes- valige välja rand, kus on tõhus rannavalve (eriti Dubais); vesi ja selle sügavus on etteaimamatud ning kohalikud rannad võivad erineda harjumuspärastest
bikiinides või nappides ujumisriietes liigelge basseini ääres aga olge ettevaatlikud liigse enesepaljastamisega rannas
harjumatult kuumade ilmadega võib kergesti tekkida vedelikupuudus, kanna alati kaasas puhast joogivett!

Oluline:

Elekter: 220 V. NB! Vajalik on adapter, sest kasutusel on kolmeharulised kandiliste otstega pistikud.
Alkohol: Alkoholi müüakse hotellide restoranides ja baarides ning ööklubides nii Dubai kui Ajmani emiraatides. Poodides seda ei müüda. Alkoholi hind on kõrge. Sharjah on alkoholivaba emiraat - alkoholi ei ole ka hotellides. Avalikes kohtades nagu tänavatel, parkides, rannas, on alkoholi tarbimine keelatud. Samuti ei maksa purjuspäi linnas ringi jalutada, sest see on karistatav ja korrareegleid jälgib väga teraselt kombluspolitsei.
Raha ja krediitkaardid: Emiraatide rahaühik on dirhem (AED), mis on seotud dollariga. 1 USD on 3.67 AED, Soovitame kaasa võtta dollareid, sest paljudes kauplustes võib nendega tasuda, samas vahetatakse ka eurosid. Kasutusel on kõik peamised rahvusvahelised krediitkaardid.
Ramadaan: See on islami püha kuu, mil moslemid ei söö ega joo päikesetõusust loojakuni. Ramadaani ajal on paljud kauplused ja kohvikud päeval suletud. Hotellides toimib normaalne elu, kuid turistidel ei ole nt tänaval avalikult söömine soovitav - see solvab kohalike tundeid.
Riietus: Emiraadid on konservatiivne islamimaa, seetõttu ei ole naistel soovitav kanda liiga paljastavaid rõivaid (avarad dekolteed, napid lühikese püksid jne.). Õlad ja põlved peaksid soovitatavalt olema kaetud. Randades - ka hotellirandades ja kinnistes rannaparkides - ei ole lubatud topless päevitamine.
Tollieeskirjad: Dubaisse võib tuua 2000 sigaretti; 400 sigarit; 2 liitrit kanget ja 2 liitrit lahjat alkoholi.
Viisa: Tehakse passikoopia alusel. Halli passiga viisat ei saa. Kui passis on Iisraeli viisa, läheb aega rohkem. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud peale reisi lõppu.

Viisa

Turistiviisa annab õiguse viibida AÜE-s 30 päeva.
Pass peab olema kehtiv veel vähemalt 6 kuud reisi toimumise ajast.
  • Viisa vormistamine võtab aega 3-5 tööpäeva, kõrghooajal kuni 1 nädal 
  • Araabia Ühendemiraatide viisa vormistatakse Eesti kodanikele ja punase passi omanikele.
  • Lastele, kes on vanemate passidesse sissekirjutatud, on viisa vormistamine tasuta.
  • Lastele, kellel on oma pass, tuleb vormistada eraldi viisa.
  • Viisa taotlemisest Araabia Ühendemiraatidesse lastele, kellel on koos reisiva vanemaga erinev perekonnanimi. Sellistel juhtudel peab kindlasti edastama meile lapse sünnitunnistuse inglise keeles, mille esitame meie partnerile koos teiste viisa dokumentidega.
  • Viisa maksumus on 60 EUR.

Väärarvamused viisa vormistamise kohta:

Viisa saamisele ei avalda mingit mõju
  • tempel passis, mis tõestab piiri ületamist või Iisraeli viisa;
  • reisija sugu, perekonnaseis või reisiseltskond;
  • reisija vanus

Ilm

Keskmine päevane temperatuur
november detsember jaanuar veebruar märts
26 23 21 22 25
Keskmine merevee temperatuur
24 23 21 21 22

Lingid: