Gran Canaria


Gran Canaria on silmapaistvalt vaheldusrikka ja kauni loodusega paik. Niiskema ja pisut jahedama kliimaga põhjaosas on taimestik rohelisem ja lopsakam, vahelduvad mäed ja orud, mäekülgi katavad kaktuselised ja unikaalsed kanaari männi metsad. Lõunaosa on aga soojem ja päikesepaistelisem ning sobib oma kaunite liivarandadega suurepäraselt ranna- ning veemõnude nautimiseks.
 
Pindala: 1533 km2
Pealinn: Las Palmas, 356 000 el.
Rahvaarv: Kanaari saartel elab kokku 1,65 miljonit püsielanikku, saari külastab aastas üle 8 miljoni turisti. Turism on ka saarte tähtsaim majandusharu. Suurima rahvaarvuga saar on Gran Canaria (716 000 el.) ja väikseima rahvaarvuga El Hierro (8350 el.) 
Kõrgeim mäetipp: Pico de Las Nieves, 1950 m
Keel: Hispaania, turismikeskustes räägitakse ka inglise ja saksa keelt, kuigi teenindajad eelistavad hispaania keelt kõikidele teistele 
Usk: Roomakatoliku
Autorent: Hinnad algavad u 450 EEK/päev. Alati on soodsam võtta auto pikemaks ajaks (nt kuni kolmeks päevaks). Autojuht peab olema vähemalt 21-aastane, juhiluba olnud vähemalt 1 aasta. 21-25-a juhid peavad maksma rentimisel lisatasu u 105 EEK/päev.
Jootraha: Hispaanias on kombeks restoranides ja baarides jätta jootraha u 10% arvest. Samuti on tavaks jätta jootraha hotelli pakikandjale, taksojuhile ning ekskursioonibussi juhile vastavalt teeninduse tasemele.
Laevaühendus teiste Kanaari saartega: Fred Olseni laevad Tenerifele väljuvad Agaete sadamast iga päev mitu korda.
Täpsem info hindade ja sõiduplaani kohta: http://www.fredolsen.es/Lineas/ 
Trasmediterranea laevad väljuvad Las Palmase sadamast Tenerifele samuti iga päev. Täpsem info: http://www.trasmediterranea.es/homei.htm
Rannad: Parimad rannad asuvad saare lõunaosas Playa del Inglesis ja Maspalomases. Lamamistoolid ja päikesevarjud maksavad 3 EUR/päev. Ujumine on keelatud, kui rannas on heisatud punane lipp.

Vahemaad Playa del Inglesist:

Lennuväli 30 km
Las Palmas 55 km
Puerto Rico 18 km
Maspalomas 5 km
San Augustin 3 km

KUURORTID

Playa del Inglesis on 6-kilomeetrine kollase liivaga rand, mis algab San Augustinist ja lõpeb Faro majaka juures Maspalomases. Playa del Ingles on eriti kuulus oma elava ööelu poolest, mis põhiliselt on koondudnud rannapromenaadile ja kaubanduskeskustesse nagu Jumbo, Metro ja Kazbah. Otse rannapromenaadil on suur valik erinevaid söögikohti.

Maspalomas on vaiksem ja hubasem kuurort, kus on suur valik stiilseid 4*-5* hotelle ja heatasemelisi bangalokomplekse. Mitut liiki ja erineva hinnaklassiga restorane, kohvikuid ning elava muusikaga baare asetseb rannapromenaadil ja selle läheduses. Ja muidugi kuulsad Maspalomase liivadüünid!

Puerto Rico on maaliline kuurort, mis paikneb Gran Canaria kõige päikselisemas piirkonnas. Selles väikeses ja kompaktses kuurordis paikneb kõik jalutuskäigu kaugusel. Hotellid paiknevad kaljustel mäekülgedel, kust avanevad hingematvad vaated ookeaniavarusele ning idüllilisele lahesopile.

Ööelu: Ööelu on mitmekesine ja sobilik igale maitsele. Elavaimad paigad on pealinn Las Palmas ja Playa del Ingles. Kuurortites on ööelu põhiliselt keskendunud rannapromenaadidele ja kaubanduskeskustesse, nagu Yumbo, Metro ja Kasbah Playa del Inglesis ning Faro II Maspalomases.San Augustinis on kasiino. 
Aasta keskne üritus – karneval.

Raha: Hispaanias ametlikult käibel olev rahaühik on euro. Rahvusvahelised krediitkaardid nagu Visa, EuroMAster jne on aktsepteeritud. Samuti on piisavalt sularahaautomaate, mis aktsepteerivad nii krediit- kui deebetkaarte. Pangad töötavad argipäeviti kuni 14.00.

Viisa: Eesti kodanikud võivad alates 1. maist 2004 siseneda teiste Euroopa Liidu ja Euroopa Majanduspiirkonna (EEA) liikmesriikide territooriumile nii kehtiva passi kui isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. Neis riikides, mille hulka kuulub ka Hispaania, on Eesti kodanikel võimalik viibida kuni kolm kuud. 
Punase vene passi ja halli välismaalase passi omanikud Pääsevad Hipaaniasse ainult viisa alusel. Hispaania viisa vormistatakse Hispaania saatkonnas Tallinnas, Liivalaia 13/15, 6. korrus. Viisataotleja peab isiklikult pöörduma saatkonna viisatalitusse selle lahtiolekuaegadel, kus vormistatakse viisataotlus, millele taotleja peab omakäeliselt alla kirjutama ja lisama 2 fotot. Töötlusaeg on kuni 2 nädalat. Saatkonna viisalõiv 548.- EEK tuleb maksta avalduse esitamisel (juuni 2006). Viisatasu ei tagastata eitava vastuse korral. Viisa on tasuta, kui taotleja abikaasa on Euroopa Liidu kodanik, k.a. Eesti. Sellisel juhul tuleb lisada koopia Eesti passist ning abielutunnistusest. Pass peab kehtima vähemalt 3 kuud pärast reisi lõppu.

Ilm:

  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Õhk 21 21 22 23 24 26 28 28 26 26 23 21
Vesi 19 18 19 19 20 21 22 22 23 23 22 20

Internetilingid:

Plussid
+ Suur valik erinevaid puhkamisvõimalusi põhimõttel ‘igaühele midagi’. 
+ Meeldiv õhkkond ja mõistlik hinnatase 
+ Playa del Inglesi ja Maspalomase liivarannad 
+ Mitmekesised looduelamused

Miinused
- Baaride lärm Playa del Ingelsi kesklinnas 
- Pikanäpumehed (ettevaatust kaubanduskeskustes ja rannas!) 
- Talvel on kliima kohati ebastabiilne