Mallorca


Mallorcal on pakkuda kõike, mida turist eales vajada võiks: ilusad rannad, kaunis mägine loodus, lõputu hulk erinevaid söögi- ja joogikohti nii päevaseks kui õhtuseks ajaveetmiseks, lõbutsemiskohad igale eale, vahvad teema- ja veepargid, mitmekesised sportimisvõimalused, parajalt vaatamisväärsusi ning loomulikult küllaldaselt päikest.

Hispaania kuningriik

Pindala – 504 030 m2
Rahvaarv – ~47 miljonit (2012)
Pealinn – Madrid
Rahaühik – Euro
Keel – hispaania (galeegi keel Galicias, baski keel Baskimaal ja Navarra piirkonnas, katalaani keel Kataloonias, Valencia piirkonnas ja Baleaari saartel, kohalik murre Mallorqui Mallorcal)
Religioon – katoliku usk

Transport

Kogu Hispaanias on väga mugav teedevõrgustik ja regulaarne rongi- ja bussiühendus. Bussi peale minnakse esiuksest ja väljutakse tagumisest uksest. Pileti saab osta kas piletikassast või bussijuhilt.
Kaubandus Paljud erapoed kuurortides on avatud terve nädala kell 10.00-22.00. Väikesed poed, mis on turismikeskusest eemal, samuti tüüpilised Hispaania poed on avatud esmaspäevast laupäevani kell 10.00-13.00 ja 16.00 – 16.30 kuni 20.00-21.00. Mõned suured poed suletakse siestaks (pikk lõuna paus) kell 13.00 – 16.00. Keegi ei tööta sel kellaajal väikestes linnades. Pangad on avatud esmaspäevast reedeni 08.30-13.30

Kingitused

Sherry on üks vanematest tuntud veinidest, mis on valmistatud erilisel viisil. Ürdiliköör “Pale” või “Hierbas” on Mallorca uhkus.

Jootraha

Hispaanias on tavapärane jätta jootraha 5-10% kogu tasutavast summast

Pakume teile võimalust puhata mitmes erinevas Mallorca kuurordis


Pealinnast u 2 km kaugusel läänes asub üks saare vanimaid kuurorte Cala Mayor, kus tänapäeval paikneb kuulsa Katalaani kunstniku Joan Miro muuseum ning Marivent – Hispaania kuninga suveresidents. Palmast u 15 km lääne poole jäävad Palma Nova ning kohe selle kõrval asuv inglise noorte  lemmikpaik Magalluf, mida iseloomustavad noortele meeltmööda tempokas ja lärmakas ööelu.
Mõnusaks perepuhkuseks soovitame hubast Santa Ponsa kuurorti, mis jääb Magallufist u 5 km ning pealinn Palmast  umbes 22 km kaugusele. Samas on Santa Ponsa keskuses üsna

vilgas ööelu ning ohtralt baare ja ööklubisid. Kõikidest nimetatud kuurortidest on võimalik ühineda Aurinko pakutud ekskursioonidega.

* Transfeer hotellidesse kestab 20-50 min.
* Sihtkohas ootavad teid Aurinko esindajad, kes võtavad teid lennujaamas vastu, viivad läbi ekskursioonid ning on abiks võimalike probleemide lahendamisel.

Palma de Mallorca
See on Baleaaride pealinn ning Mallorca ja kogu saarestiku suurim administratiivkeskus. See on elav, värvikas ja sagimist täis rikkaliku ajalooga linn. Tegemist on sadamalinna, kuurorti ja kaasaegse suurlinnaga, kus elab pea pool saarestiku elanikkonnast. Lähedal asub ka rahvusvaheline lennujaam.
Peaaegu iga teine hoone Palmas on hotell. Leidub hulgaliselt ajaloolisi monumente ja mitmeid muuseume. Kindlasti väärib Külastamist 14. sajandil ehitatud Mallorca gooti stiilis kadedraal – „La Seu“. Mauride ajastut meenutavad puidust sillutised ja tänapäeval mittekasutatavad araabia saunad. Vanalinnas on säilinud kaks lossi – 600 aastane Bellver ja Mallorca kuningate loss, kus tänapäeval tegutseb ajaloomuuseum. Mallorca muuseumil on kolm osakonda, kus eksponeeritakse vastavalt leide moslemi perioodist, Mallorca kunsti ja etnoloogilisi leide. Olemas on ka etnograafia muuseum ja hiljuti asutatud kuulsa hispaania kunstniku Juan Miro muuseum.

Alcudia and Playa de Muro
Alcudia on oluline turismikeskus ilusa Alcudia lahe kaldal, kus pikk liivarand ulatub kuni 11 km. See on ideaalne puhkusepaik just peredele. Alcudia ranna soe ja madal vesi on eriti populaarne väikeste lastega perede hulgas. Spordientusiastid saavad siin tegeleda veespordi, tennise, golfi, ratsutamise ja jalgrattasõiduga. Uus jalakäijateallee on ääristatud paljude poodide, baaride ja restoranidega. Ajaloohuvilistele leidub vanalinnas palju vaatamisväärsusi. Kindlasti tasub külastada keskaegset kindluslinna, Vana-Rooma aegu meenutavaid linnamüüri varemeid.
Puerto de Alcudia neemel paikneb jahisadam, kuhu pääseb lennujaamast bussiga ning kuhu toimuvad ekskursioonid.
Alcudiast mõne kilomeetri kaugusele jääb Playa de Muro kuurort, mis on üks uusimaid puhkealasid Mallorcal. Linnas leidub palju uusi kõrgklassi hotelle, puhkajaid meelitavad laiad heledad liivarannad. Kuurorti armastavad eriti lastega pered, kes saavad rannas aktiivselt veesportiga tegeleda. Kuurortis leidub kohvikuid, restorane ja poode ning hotellid pakuvad õhtuprogrammi.

Magaluf
Umbes 13 km kaugusele Palmast läände jääb elav Magalufi kuurortpiirkond. Piirkond on kuulus oma kaunite valgete liivarandade poolest. See on üks vanemaid kuurorteid Mallorcal, mis pole aastatega oma populaarsust sugugi kaotanud. Magaluf on Briti noorte hulgas väga armastatud. Siin leidub rikkalikult ööklubisid ja muid meelelahutusasutusi. Magaluf on üle kogu Hispaania tuntud oma ööklubi “BCM” poolest.
Haljad jalakäiatealad kutsuvad turiste arvukatesse poodidesse, baaridesse, restoranidesse ja
kohvikutesse. Linnas on palju auto-, jalg- ja mootorrattalaenutusi. Rannas on võimalik tegeleda aktiivsete veespordialadega. Magalufi lähistele jääb kaks golfiväljakut.
Magalufist mõne kilomeetri kaugusele pealinna Palma suunas jääb väiksem, kuid sama elav kuurortlinn Palmanova, mis sobib paremini perepuhkusteks.

Palmanova
Mallorca edelarannikul asuv Palma Nova jääb naaberlinnast Magalufist kõigest jalutuskäigu kaugusele. Magalufiga võrreldes on Palma Nova palju enam peredele orienteeritud. Mõlemad on Briti perede hulgas väga populaarsed. Palma Novas on kolm randa. Peamine rand Playa de Son Maties on 1200, Cala Blanca 1000 ning Es Carregador 600 meetrit pikk. Kõik kolm on ilusad, selge sinise veega liivarannad. Kõik kolm randa on lastesõbralikud. Kallas on siin lauge ja vesi üsna madal. Laia, Palma Nova kolme randa ühendava ‚Passage de la Mar‘ promenaadi ääres on palju restorane ja baare. Palma Nova on üks esimesi turismi otstarbel rajatud sihtkohti Mallorcal ning on ideaalne koht perepuhkusteks.

Santa Ponsa
Palma’st 20 km kaugusel edelas asub Santa Ponsa – kõige kaasaegsem kuurortlinn, kus leidub turiste kogu maailmast. Liivases lahesopis vaheldub maaliline kaljune rannik imeliste randadega. Siin saab laenutada mitmesugust veespordivarustust. Kuna kallas sügavneb järk-järgult, on puhkajatel siin ohutu ujuda.
See on vaikne, roheline, maaliline turismipiirkond, kus on vähem turiste kui Magalufis. Piirkond sobib eelkõige lastega peredele – kuurort pakub päeval aktiivset puhkust ning öösel rahulikku und.

El Arenal, Playa de Palma
Playa de Palma kuurort asub pealinnast Palmast 10 km kaugusel. Playa de Palma ja El Arenali vahele jääb üks pikimaid liivarandu Mallorcal. Kuurortid on kohe üksteise kõrval, neid ühendab suurepärane promenaad ning kuurortide vahel sõidab turismirong. El Arenal on suur ja elav kuurort, mis on eriti Saksa noorte seas palavalt armastatud. See pakub rohkelt meelelahutust, ööklubid ja diskod on avatud hommikutundideni. El Arenal on kuulus oma veelõbustuspargi “Aquacity” poolest. 
Paadi- ja purjelaualaenutused, maitsev toit, kohvikud, mitmed suupistebaarid, rannas asuvad duššid kindlustavad lõõgastava puhkuse mere ääres. Rannikust eemale hotellide taha jääb haljas männisalu ala. 
Playa de Palma pole nii elav ja kärarikas kuurort kui El Arenal, siin valitseb rõõmus puhkusemeeleolu. See piirkond on ideaalne spordifännidele.

Miks minna Mallorcale?

  • Mallorcal on pakkuda kõike, mida turist eales vajada võiks: ilusad rannad, kaunis mägine loodus, lõputu hulk erinevaid söögi- ja joogikohti nii päevaseks kui õhtuseks ajaveetmiseks, lõbutsemiskohad igale eale, vahvad teema- ja veepargid, mitmekesised sportimisvõimalused, parajalt vaatamisväärsusi ning loomulikult küllaldaselt päikest.
  • Väikese saare kohta on Mallorca loodus hämmastavalt mitmekesine. Saare ligi poole tuhande km pikkusel rannikul võib kohata nii raskesti ligipääsetavaid türkiissinise veega liivaseid lahesoppe kui ka pikki, laugjaid valge liivaga randu. Vaatamata suurele turistidehulgale on ikka võimalik leida privaatsust pakkuvaid puutumatuid paiku, kus rahus tõelist Mallorcat nautida. Imelist looduspilti täiendavad männimetsadega kaetud mäenõlvad, mille kõrgus on kohati rohkem kui 1400 m üle merepinna ning oliivi- ja apelsinisalud tasasel keskmaal.
  • Pealinn Palma de Mallorcas on palju põnevaid arhitektuurimälestisi, millest tuntuim on lahekaldal asuv imposantne Palma katedraal ( La Seu, katalaani k.). Majesteetlik gooti kirik rajati 14.-16.sajandil ning on muutunud linna sümboliks. Lisaks köitvale arhitektuurile pakub Palma de Mallorca piisavalt ajaveetmisvõimalusi, mille hulka kuuluvad muuseumid, kunstigaleriid, kaubanduskeskused, baarid ja ööklubid.
 

Hea teada:

Siesta, fiesta and basta – on see, kuidas hispaanlased kirjeladvad oma eluviisi. Tunneta seda võttes osa rahvuslikest pidustustest või festivalidest (nagu näiteks 7-päevane San Fermin Festival, mis kulmineerub Pullijooksu fiestaga, samuti Veefestival, kus tuhandeid tonne vett valatakse rahva hulkadele tänavatel, või Tomatisõda “La Tomatina’s”).
Sõida lihtsa neljarattalisega või mootorrattaga, motorolleriga, külasta veeparki.
Mine vaatama Kataloonia tantsu “Sardana”, mida tantsitakse üks kord nädalas Costa Brava linnades.
Vaata kuidas inimtorne ehitatakse Tarragona traditsiooniliste pühade ajal.
Külasta Barcelonat – Kataloonia pealinn koos oma kõige muljetavaldavate katedraalidega maailmas - Sagrada Familia. Olles innustunud uudishimust, külasta ka kuulsat mauride mošeed “La Mezquita” Cordoba’s.
Võta ette reis Mallorcale, seistes Cap de Formentor kaljul vaata ümbritsevat suurepärast panoraami Vahemerele.

Rahvusköök

Paella – riisiroog mereandide ja tükeldatud lihaga
Gazpacho – erinevate köögiviljadega külm supp
Castilian soup –supp küüslaugu ja saiakuubikutega
Tortilla de patatas – omlett kartulitega
Tapas – kerged suupisted
Sempanadillas – väikesed teravamaitselised või magusad pirukad
Crema Catalana – väga maitsev magustoit, kreem karamelliga

Hotellinfo

Hotellid Hispaanias on ehitatud varem kui Türgis või Egiptuses, kuna turism arenes minevikus jõudsasti. Enamikes hotellides on joogid, mis serveeritakse söökide juurde eraldi tasu eest. Makstakse kas ettekandjale peale söömist või kord nädalas (sõltuvalt hotelli eeskirjadest). Toa võtme peab jätma vastuvõttu. Võtme kaotamise eest tuleb maksta trahvi. Tavaliselt ei ole lubatud viia hotelli rätikuid randa. Mõnikord tuleb jätta ka sularahas deposiidi tasu ranna või basseini rätikute eest. Väga vähestel hotellidel on “kõik hinnas” süsteem, väga üksikutel hotellidel on SPA ala, mis tavaliselt piirduvad vaid basseini või mullivanni, spordisaali, sauna või aurusaunaga.

Plussid
+Maaliline loodus
+Kaunid väikesed lahesopid
+Laiad heleda liivaga rannad

Miinused
- Turistide rohkus suvisel kõrgperioodil

Reisikorraldajad on Aurinko ja Novatours. Baltic Travel Reisid Oü on lepinguline partner ja müüb reise samadel tingimustel ja hindadega ning mingit broneeringutasu ei lisandu.